Vybíráme nový televizor – podle čeho vybírat?

Vybíráme nový televizor – podle čeho vybírat?

Chystáte se vyměnit váš starý televizor? Přečtěte si následující článek, který se zabývá výběrem televizoru. Jak vybrat novou televizi, může být velmi složitou záležitostí, které předchází řada otázek. Řada domácností je vybavena moderními zařízeními, která disponují mnoha funkcemi.

Před samotným výběrem je důležité najít odpověď na několik základních otázek, který výběr ovlivňují. Jednou z velmi důležitých otázek jsou vaše cenové možnosti, které jste schopni za televizi dát. Další důležitou otázkou je, jakými vstupy a moderními technologiemi by měla televize disponovat.

Jaké jsou základní typy televizorů?

Na současném trhu existuje několik typů, které se liší funkcemi, kvalitou a svými vlastnostmi. Jedním z nejběžnějších dělení je podle technologie displeje. Dělí se tedy na plazmové, LCD, LED a OLED.  Velice specifickou skupinou jsou také takzvané chytré televize. Plazmové televizory mají výborné zobrazovací vlastnosti, které vám zaručí vysokou plynulost obrazu. Nevýhodou je špatné rozlišení či vysoká spotřeba elektrické energie. Chytré televizory disponují mnoha úžasnými funkcemi. Pomocí Smart televizorů se můžete dostat například na YouTube, Skype či surfovat na svých oblíbených internetových stránkách. Jejich výhodou je vyladěný design a skvělé zvukové i zobrazovací vlastnosti. Nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady. LED televizory disponují lepším vykreslováním barev. Výhodou je vyšší kontrast a jas. Předností je také nižší spotřeba a větší životnost. Vylepšenou verzí LED televizorů jsou OLED televizory, díky nimž dosáhnete kvalitnějšího obrazu. Nevýhodou tohoto typu je vyšší cena. LCD televizory mají nižší nároky na energii. Nevýhodou jsou však méně kvalitní barvy a zhoršený jas.      

Jaké jsou nejprodávanější výrobci televizorů?

Mezi absolutní špičku patří televizory od LG, které nabízejí nejkvalitnější obraz. Většina modelů nabízí Smart funkce s využitím operačního systému WebOS. Dalším předním výrobcem je Samsung, který disponuje především kvalitou obrazu. Tento prodejce patří mezi největší výrobce elektroniky. V jejich nabídce naleznete především chytré televizory, které s sebou přináší spoustu nových a moderních technologií. Výrobci společnosti Sony se u svých výrobků zaměřují především na zvuk a obraz. Nabízí tak skvělý a jemný obraz. Televizory Philips disponují propracovaností a dlouhou životností. Nevýhodou je to, že chybí lepší parametry, které se týkají obrazovky a spotřeby.   

Zakřivené televize

Rozlišení televizorů

Na současném trhu existují tři nejpoužívanější druhy rozlišení – Ultra HD, Full HD a Ready HD. Ready HD jsou vhodná především pro příjem prostého televizního signálu. Sledováním s vysokým rozlišením vám nabízí Full HD. Rozlišení Full HD je vhodné pro sledování kvalitního obrazu s vysokými rozlišeními.

UHD televize Samsung

Kam umístit nový televizor?

Již mnoho let neplatí, že do menších obývacích pokojů se hodí spíše menší televizory. Větší televizor nabízí kvalitnější a lepší zážitek. Nový televizor můžete zavěsit na zeď či umístit na stolek. Umístění samozřejmě záleží na vkusu. Zvážit musíte i její hmotnost. Modely s větší hmotností je praktičtější umístit na televizní stolek, který může být součástí obývací stěny. Na současném trhu existuje obrovské množství variant.

Napsat komentář