Bojíte se výměny oken? Není proč

Nikdo z nás nemá rád dočasný diskomfort, když rekonstruujeme. Obzvlášť výměna oken může být stresující záležitostí. Na druhou stranu, vždy jde o to, jakého dodavatele oken si zvolíte.

Postup při výměně oken

Nejdříve je potřeba, aby vy sami jste měli představu, jaká okna chcete? Preferujete plastová okna, která jsou nenáročná na údržbu nebo chcete zachovat původní ráz historické budovy a zvolíte špaletová? Jaký máte rozpočet? Co očekáváte od nových oken.

Následně byste měli vaše vize probrat s dodavatelem, který by vám měl doporučit vhodné možnosti a nastínit vám, kolik vás která varianta bude stát.

Následně by jeho technici měli přijet vše detailně zaměřit. Nespoléhejte se, že se vám povede vše zaměřit správně. Jakmile technici zaměří stavební otvory, dodavatel oken vám dá finální nabídku. Po vaším schválení se pustí do výroby oken.

Samotná montáž se skládá z demontáže starých oken, kdy jsou stará okna odborně vyjmuta, aby nedošlo k poškození jejich okolí. Následně jsou zamontována nová okna a jejich okolí je odborně začištěno. Jakmile si sami vyzkoušíte, že vše funguje správně, okna přeberete.

Co se týče záruky, standardem je 5 let na okna a 2 roky na příslušenství.

Zdroje:

https://www.jis.cz/sluzby/

Napsat komentář